Yüz Şekline Göre Kakül ve Perçem Kesimleri

Bu senenin en son saç eğilimi; kâküller! Kâküller zarif, masum ve romantik bir etki veridiği gibi, çok çarpıcı ve asi de durabiliyor.

Bu tamamen kişinin yüz ve saç yapısına ve tarzına göre değişebiliyor. Kâküller her yüze ve her saç tipine gitmiyor. Acele edip kestirdikten sonra pişman olmak, uzatmak için çabalarken sıkıntı çekmek de var! Saç modelinizi değiştirmeden önce yüzünüzün şeklini, saç tipinizi hatta günlük aktivitelerinizi dikkate almak gerekir.
ASİ VE ŞIK KAKÜL KESİMİ

Örneğin kâküllerin Kate Moss’daki etkisi kesinlikle çarpıcı! Şahsen kâküllerin Kate Moss’a yakışacağını hiç düşünmezdim. Ne de olsa küçük bir yüze ve düz, ince telli saçlara sahip. Fakat gözlerini neredeyse kapatan uzun kâkülleri bence çok yakışmış. Hem spor hem şık hem de çekici görünmeyi başarabiliyor.

Birçok farklı moda akımında olduğu gibi yine diğer ünlüler isimleri ardından sürüklüyor Kate Moss.

MASUM VE ROMANTİK KAKÜL KESİMİ
Kakül modelini masum ve romantik tarzda kullanan iki ünlü favori ismim, Liv Tyler ve Reese Witherspoon! Liv Tyler’ın ince uzun, Reese Witherspoon’ın ise köşeli yüzüne çok yakışıyor. Hem klasik hem de spor tarzda rahatça kullanabiliyorlar;

KISA SAÇA KAKÜL KESİMİ
Cesareti olanlar, kısacık saçlarıyla kâkül kullanabiliyorlar. Örneğin küçük, üçgen yüz yapısıyla, herkesin kolay kolay cesaret edemeyeceği bir saç modeli kullanıyor Christina Ricci. Bence çok da iyi ediyor. Çok farklı ve akılda kalıcı bir görüntüsü var!

Bu sene kâkül kestirerek en doğru kararı veren ünlülerden biri bence Katie Holmes. Saçlarını kısa kestirdiğinden beri tarzını sevmemiştim. Sonunda O da kakül kestirdi ve nihayet yüzü toparlandı, gözleri ön plana çıktı ve sonunda daha alımlı görünüyor. Sizce de bu haliyle küçük kızı Suri’ye benzemiyor mu?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git