Saçların gürleşmesi için ne yapılmalı ve hangi şifalı bitkiler kullanılmalı?

Saçlarımın daha çok gürleşmesi için ne yapılmalıyım  ve hangi şifalı bitkiler kullanmalıyım?sorusuna cevap arayanlar için bu makale hazırlanmıştır.

Erkek vede bayanlarda fiziksel görünüş çok önemlidir. Fiziksel görünüşte saçların gür ve parlak olması çok önem arz eder. İnce, zayıf, mat ve seyrek bir saç ne erkeğe ne de kadına yakışır. Bu yüzden sağlıklı bir saça sahip olmak için saç bakımı yapmak gereklidir. Saçlar da bitkiler gibi yeşerir ve bakıma ihtiyaçları vardır. Gübresiz, susuz, oksijensiz ve ışıksız bir ortamda bir bitkinin nasıl büyümesi ve sağlıklı olması imkansızsa saçlarda kendisi için  gerekli ihtiyaçlardan yoksun bırakılırsa bakımsız olmaya ve dökülmeye başlayacaktır. Zayıf , ince ve yıpranmış saçların daha gür hale gelmesi için şifalı bitkilerden faydalanılabilir.

Bakımlı saçların şekil alması ve saç stillerini daha güzel göstermesi bakımsız saçlara nazaran daha çoktur. Bakımlı saçlar bakımsız açlara göre saç boyamalarında daha az yıpranmaktadır.

Saçların  Daha Gür Çıkmasını Sağlayan Şifalı Bitkiler Nelerdi?

  1. Ihlamur,
  2. Kına,
  3. Kişniş,
  4. Hatmi çiçeği,
  5. Çay,
  6. Erguvan ağacı,
  7. Turp suyu gibi şifalı bitkiler saçın daha sağlıklı olmasını ve gür çıkmasını sağlayacaktır.

Uzun saçlar için Trendy saç modelleri

Ihlamur ve saçlara etkisi:

Saçın daha sağlıklı ve gür olması için bir tutam ıhlamuru su içinde bekletin Demlendikten sonra suyu ıhlamurdan süzün. Daha sonra ıhlamur suyuna biraz kına tozu katın ve karıştırın. Karışım şampuan kıvamına geldikten sonra saçlarınızı bu şampuanla sık sık yıkayıp durulayın.

Kişniş ve hatmi çiçeğin saçlara etkisi:

Kişniş ve hatmi köklerini daha önceden demlenmiş çay suyunun içine atın. Daha sonra yaklaşık yarım saat süreyle kaynatın ve daha sonra süzün. Süzdüğünüz suyu bir kavanoza koyup bir gün bekletin. Bir gün beklettiğiniz suyu tekrar süzdükten sonra bununla sık sık saçınızı yıkayabilirsiniz.

Erguvan ve turp suyunun saçlara etkisi:

Erguvan ağacını ateşle yakın ve kül haline getirin. Kül haline gelmiş erguvanı elekten geçirdikten turp suyu ile birlikte yarım saat kaynatın. Ilık hale gelen bu bu karışımı süzdükten sonra bu karışımla saçlarınız sık sık yıkayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git