Saç nasıl düzleştirilir bayan için

  

Saç nasıl düzleştirilir ?

Saçları kabarık ve ve kıvırcık olan bayanların en büyük saç derdi düz saçlara sahip olmaktır. Bu konuda en çok sorulan sorular ; Kıvırcık saç nasıl düzleştirilir? , Kalıcı saç düzleştirme nasıl yapılır? , Saç düzleştirici aletlerle saç nasıl düzeltilir? , Saç düzleştirme aletleri zararlı mı? ve kremlerle saç düzleşir mi ? sorulardır. Zamanı geldikçe bu konular hakkında kadın saç modelleri sitesi olarak bilgi vereceğiz. Bayanlar düz saçların daha güzel dalgalandığını , dikkat çekici ve daha parlak gösterdiğini iyi bilirler. Saç düzleştirme için size iki yöntem vereceğiz.

Saç düzleştirme yöntemleri

Birinci Yöntem

Kalıcı saç düzleştirme işlemi, tamamen kimyasal maddeler üzerinden hareket edilerek gerçekleştirilen bir işlemdir. Kalıcı saç düzleştirme işlemi için ilk önce 1. losyon ismi verilen ve saçın Dna köklerini ve sistik köklerini açan losyon sürülür. Saçın içine uygulanan bu losyon sayesinde, tüm dalgalar ve kıvırcıklar dümdüz bir hal alır. Saç düzleştirme işlemlerini, bir akordeonun açıldıktan sonra düz kalması için gerekli işlemler silsilesine benzetebiliriz. Bu düzlüğü kalıcı hale getirmek için ise, saçtan ince gazete kıvamında tutamlar alınarak, her bir bölge en az on kere düzleştirme maşasıyla düzleştirilir. Bu işlem totalde yaklaşık olarak 3,5 saat sürer ve kalıcı olup olmayacağı saçın inatçılığına da bağlı olarak değişir. Bu yöntemin kuaförler tarafından yapılması daha uygun olur.

İkinci Yötem

Saç düzleştirme için saç düzleştirici olarak seramik gövdeli aletler kullanmak daha uygundur. Seramik yapıdaki düzleştiriciler saç foliküllerine en az zararı verdiğinden saçlar daha az dökülür ve yerine yenileri çıkar.

Saçımızı daha fazla tahrip olmaması için saçlar düzleştirme yapılmadan önce sıcaklığın zararını azaltan koruyucu bir sprey sıkılmalıdır. Sprey saç uzunluğu boyunca ve her noktaya sıkılmalıdır. Bu düzleştirici ve fön makinesinin verdiği hasarı engelleyecektir.

Saçlar fönlenirken tamamen kuruduğundan emin olunmalıdır. Böylece kuru saçlar uçuşurken, ıslak saçlar sabit kalmayarak görüntüyü bozmayacak ve saçlar daha ışıltılı olacaktır.

Etiketler:

Saç nasıl düzleştirilir bayan için Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. esraa diyor ki:

    saç düzleştirem makinesi <3 hayatımm


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git