Saç maşası nedir? ve Maşa ile hangi saç modelleri yapılabilir?

Saç maşası nedir? ve Maşa ile hangi saç modelleri yapılabilir?

Saç maşası nedir: Maşa 1920 ve 1930 lu yıllarda kuaförlüğün en zirve yaptığı dönemlerde yuvarlak dalgaları elde etmek için kullanılan bir alettir. Bu aletin birinci hedefi saçı dalgalandırmak ve hacimlendirmektir. Saçı yüksek ayar oturtturulması durumuyla  beraber  maşa kullanıldığı her noktada saçın daha hacimli ve dalgalı olmasını sağlamıştır.

Önceden soğuk maşa vardı. Şimdilerde sıcak dediğimiz maşalar vardır. Bunun temelinde saçın daha parlak görünmesi , daha hacimli görünmesi  ve daha dalgalı görünmesi   için saç maşası kullanılmaktadır.

Saç Maşası Çeşitleri ve Maşa İle Yapılabilecek Saç Modelleri

Saç maşaları çeşitleri nedir ? Saç maşası nasıl yapılır? Saç maşası ile hangi saç modelleri yapılabilr? sorularına yanıt verilmiştir.

Günümüzde kullanılan yuvarlak maşalar ve düz maşalarla yapılacak hareketler sayesinde değişik sonuçlar elde etmemizde yardımcı olacaktır. Yuvarlak maşalardan ince olanları ( serçe parmağımızdan daha küçük olanları )  sık sık ve yoğun bir şekilde maşalandırılmış saçlarda krem yardımıyla kabartılarak  2013 un en modern olan afro saçlardan birine sahip olmamızı sağlayabilir.

Orta boy maşalarla yapılmış olan maşalarda da hafif dalgalı ve toplandığında çok romantik görüntüler elde edebileceğimiz görüntülere sebep olabilir.

İri maşalarda da Çağla Şikel’in açık saçlarını hayal ettiğimizde çok hafif dalgalar su dalgaları düşüşleri elde edebiliriz.

Bunun yanında da düz maşalarla klasik olarak evde kendimizin yaptığı düm düz maşalanmış saçları elde elde edilebildiği gibi saç uçlarını hafif karavel sonuçların elde edildiği ve aynı zamanda  düz maşayla hafif dalgalı sonuçların  elde edildiği varyasyonlar kullanılabilmektedir.  Bu bağlamda maşa en ideal saç şekillendirici üründür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git